BABIČČINO ÚDOLÍ
Babiččino údolí je chráněnou rezervací a národní kulturní památkou. V komplexu Babiččina údolí se nachází nejen známé pískovcové sousoší Babičky s dětmi (ak. sochař Otto Gutfreund), dřevěná chaloupka známá jako Staré bělidlo, Viktorčin splav nebo Ludrův mlýn, ale i krásné empírové sídlo se zámeckou zahradou, exotickým skleníkem a zejména rozlehlým zámeckým parkem se vzácnými dřevinami, jezírkem či loveckým zámečkem.

RÝCHORY
Rýchory jsou horský hřeben východních Krkonoš. Rýchorská naučná stezka vede od vyhlídky Maxovka kolem Rýchorské boudy s občerstvením, studánky s pitnou vodou až perle Rýchor, Dvorskému lesu, fotografy vyhledávané bučině pralesovitého charakteru obrostlé mechem a vnějšími vlivy zkroucené do nezvyklých tvarů, a obloukem zpět. Na stezce je možné spatřit vzácné druhy květin nebo třeba huňatý náhorní skot ze skotských Highlands.

SNĚŽKA
Nejvyšší hora České republiky (1602 m. n. m.) nabízí výhled na Krkonoše i široké okolí a vede k ní několik tras turistických, cyklistických i běžeckých. Kromě dech beroucího pohledu je na Sněžce k nalezení i kaple sv. Vavřince, Polská bouda, meteorologická stanice, kamenný obelisk a jako rarita Česká poštovna. Lanovka na Sněžku je v současné době mimo provoz (rekonstrukce by měla trvat do března 2014).

ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
Královédvorská zoologická zahrada je druhou největší zoologickou zahradou v ČR. Otevřena byla již v roce 1946 a proslulou se stala zejména díky unikátnímu africkému safari, které nabízí projížďku mezi volně vypuštěnými stády antilop, buvolců, impal, pakoňů, zeber či watusi – primitivního afrického skotu, a mezi zvlněnými rybníky s husami, kachnami, kormorány, pelikány či jeřáby.

ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKÁLY
Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály představují dvě roklí oddělené skupiny skal: Teplické skály a Adršpašské skály, které hostily mimo jiné filmový štáb mírně děsivé pohádky Třetí princ (1982). V komplexu se nachází věžovité skalní útvary, hluboké průrvy, jezírko, po jehož hladině vodí svou loďku převozník, pískovna s možností projížďky v zapůjčené bárce, vodopád a samozřejmě nespočet vyhlídkových míst, z nichž některá jsou dostupná pouze po žebřících.